ProduktnamnPadus PRO M05/T015-540/A
DimensionDN 50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp17m, 38m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6087513
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6087513
GTIN 4048482919348
Nominellt flöde (BEP) 19,58 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 115,13 kPa
Max. flödeskapacitet 36,94 m³/h
Max. statisk höjd 15,77 m
Max. arbetstryck 2 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,15 A
Ineffekt per motor (P1) 1,81 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2888 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Pumphöjd 220 mm
Höjd (mm) 249
Vikt (kg) 36
RSK-nummer5880152
GTIN4048482919348
ProduktDräneringspump
DimensionDN 50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 115,13 kPa
Max. statisk höjd 15,77 m
Max. arbetstryck 2 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,15 A
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2888 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumphöjd 220 mm