ProduktnamnPadus PRO M05/T025-540/O
DimensionDN 50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp20m, 57m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6089785
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6089785
GTIN 4062679042985
Nominellt flöde (BEP) 33,39 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 141,51 kPa
Max. flödeskapacitet 59,58 m³/h
Max. statisk höjd 21,19 m
Max. arbetstryck 2,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,1 A
Ineffekt per motor (P1) 3,05 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2857 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Höjd (mm) 249
Vikt (kg) 39
RSK-nummer5880189
GTIN4062679042985
ProduktDräneringspump
DimensionDN 50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 141,51 kPa
Max. statisk höjd 21,19 m
Max. arbetstryck 2,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,1 A
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2857 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm