ProduktnamnPadus PRO M08L/T039-540/A
DimensionDN 80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp25m, 83m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,9kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6083441
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6083441
GTIN 4048482824468
Nominellt flöde (BEP) 53,45 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 145,73 kPa
Max. flödeskapacitet 85,22 m³/h
Max. statisk höjd 24,53 m
Max. arbetstryck 2,7 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,8 A
Ineffekt per motor (P1) 4,6 kW
Axeleffekt per motor (P2) 3,9 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2857 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Pumphöjd 260 mm
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 58,5
RSK-nummer5880147
GTIN4048482824468
ProduktDräneringspump
DimensionDN 80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 145,73 kPa
Max. statisk höjd 24,53 m
Max. arbetstryck 2,7 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,8 A
Ineffekt per motor (P1) 4,6 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2857 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumphöjd 260 mm