ProduktnamnPadus PRO M08L/T060-540
DimensionDN 80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp23m, 140m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 6,0kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6084030
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6084030
GTIN 4048482836836
Nominellt flöde (BEP) 74,01 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 150,34 kPa
Max. flödeskapacitet 140,5 m³/h
Max. statisk höjd 22,8 m
Max. arbetstryck 2,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 11,6 A
Ineffekt per motor (P1) 6,9 kW
Axeleffekt per motor (P2) 6 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2910 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 260 mm
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 64,5
RSK-nummer5880148
GTIN4048482836836
ProduktDräneringspump
DimensionDN 80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 150,34 kPa
Max. statisk höjd 22,8 m
Max. arbetstryck 2,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 11,6 A
Ineffekt per motor (P1) 6,9 kW
Axeleffekt per motor (P2) 6 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2910 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 260 mm