ProduktnamnPadus PRO M08/T039-540/O
DimensionDN 80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp32m, 70m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,9kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6089783
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6089783
GTIN 4062679042961
Nominellt flöde (BEP) 37,01 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 198,88 kPa
Max. flödeskapacitet 72,65 m³/h
Max. statisk höjd 31,48 m
Max. arbetstryck 3,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,8 A
Ineffekt per motor (P1) 4,6 kW
Axeleffekt per motor (P2) 3,9 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2857 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 53,5
RSK-nummer5880191
GTIN4062679042961
ProduktDräneringspump
DimensionDN 80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 198,88 kPa
Max. statisk höjd 31,48 m
Max. arbetstryck 3,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,8 A
Ineffekt per motor (P1) 4,6 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2857 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm