ProduktnamnPadus PRO M08/T060-540/O
DimensionDN 80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp35m, 93m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 6,0kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6089782
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6089782
GTIN 4062679042954
Nominellt flöde (BEP) 45,82 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 199,66 kPa
Max. flödeskapacitet 80,98 m³/h
Max. statisk höjd 34,74 m
Max. arbetstryck 3,8 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 11,6 A
Ineffekt per motor (P1) 6,9 kW
Axeleffekt per motor (P2) 6 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2910 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 63,5
RSK-nummer5880192
GTIN4062679042954
ProduktDräneringspump
DimensionDN 80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 199,66 kPa
Max. statisk höjd 34,74 m
Max. arbetstryck 3,8 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 11,6 A
Ineffekt per motor (P1) 6,9 kW
Axeleffekt per motor (P2) 6 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2910 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm