ProduktnamnPadus PRO M08/T090-540/A
DimensionDN 80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp61m, 52m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 9,0kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6089787
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6089787
GTIN 4062679043302
Nominellt flöde (BEP) 29,5 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 509,46 kPa
Max. flödeskapacitet 51,5 m³/h
Max. statisk höjd 61,62 m
Max. arbetstryck 6,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 17,2 A
Ineffekt per motor (P1) 10,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 9 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2920 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 107
RSK-nummer5880186
GTIN4062679043302
ProduktDräneringspump
DimensionDN 80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 509,46 kPa
Max. flödeskapacitet 51,5 m³/h
Max. statisk höjd 61,62 m
Max. arbetstryck 6,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 17,2 A
Axeleffekt per motor (P2) 9 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2920 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm