ProduktnamnPadus PRO M08/T090-540/P
DimensionDN 80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp61m, 52m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 9,0kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6089788
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6089788
GTIN 4062679043319
Nominellt flöde (BEP) 29,5 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 509,46 kPa
Max. flödeskapacitet 51,5 m³/h
Max. statisk höjd 61,62 m
Max. arbetstryck 6,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 17,2 A
Ineffekt per motor (P1) 10,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 9 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2920 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 107
RSK-nummer5880185
GTIN4062679043319
ProduktDräneringspump
DimensionDN 80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 509,46 kPa
Max. flödeskapacitet 51,5 m³/h
Max. statisk höjd 61,62 m
Max. arbetstryck 6,5 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 17,2 A
Axeleffekt per motor (P2) 9 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2920 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Storz
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm