ProduktnamnPadus UNI-M05A/M011-523/P
DimensionRp50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp17m/32m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Funktiondränerings-/spillvatten
Utförandeicke skärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
Material komposit/rostfritt stål
StandardIP68
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6096629
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6096629
GTIN 4062679353371
Produktegenskaper
Material motorhus Rostfritt stål
Materialkvalitet motorhus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material pumphus PP (polypropen)
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Material impeller/pumphjul PP (polypropen)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 18,39 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 114,74 kPa
Max. flödeskapacitet 34,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,21 m
Max. arbetstryck 1,89 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,59 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 19 kg
Palltyp -
Djup (mm) 333
Bredd (mm) 247
Höjd (mm) 523
Vikt (kg) 21
RSK-nummer5880277
GTIN4062679353371
ProduktDräneringspump
DimensionRp50
Storlek-
Utförandeicke skärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
StandardIP68
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Tryckhöjd (BEP) 114,74 kPa
Max. flödeskapacitet 34,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,21 m
Max. arbetstryck 1,89 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Max. partikelstorlek 10 mm