ProduktnamnPadus UNI-M05A/M015-523/V
DimensionRp50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp20m/38m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6096630
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6096630
GTIN 4062679353388
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 20,93 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 148,18 kPa
Max. flödeskapacitet 41,4 m³/h
Max. statisk höjd 20,68 m
Max. arbetstryck 2,27 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Höjd (mm) 523
Vikt (kg) 21,3
RSK-nummer5880281
GTIN4062679353388
ProduktDräneringspump
DimensionRp50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 148,18 kPa
Max. flödeskapacitet 41,4 m³/h
Max. statisk höjd 20,68 m
Max. arbetstryck 2,27 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Max. partikelstorlek 10 mm