ProduktnamnPadus UNI-M05K/T025-540/O
DimensionRp50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp24m/47m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6096642
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6096642
GTIN 4062679353500
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 24,36 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 210,55 kPa
Max. flödeskapacitet 50,4 m³/h
Max. statisk höjd 25,99 m
Max. arbetstryck 2,86 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 20 kg
Bredd (mm) 247
Höjd (mm) 608
Vikt (kg) 27
RSK-nummer5880288
GTIN4062679353500
ProduktDräneringspump
DimensionRp50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 210,55 kPa
Max. flödeskapacitet 50,4 m³/h
Max. statisk höjd 25,99 m
Max. arbetstryck 2,86 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Max. partikelstorlek 10 mm