| Produktnamn | SLV.65.65.11.E.2.1.502 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50Hz |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96882685 |
|---|
| GTIN | 5700312644965 |
| Nominellt flöde (BEP) | 17,82 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 48,43 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 42,7 m³/h |
| Max. statisk höjd | 9,5 m |
| Max. arbetstryck | 6 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 7,4 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 1,6 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,1 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2830 /min |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 65 |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 65 mm |
| Flänsform | Rund |
| Max. partikelstorlek | 65 mm |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 213 mm |
| Pumphöjd | 565 mm |
| Lämplig för torruppställning | Nej |
| Vikt | 50,9 kg |
| Höjd (mm) | 343 | ||
| Vikt (kg) | 56,324 | ||
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5885974.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5885974.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |
| RSK-nummer | 5885974 |
| GTIN | 5700312644965 |
| Produkt | Avloppspump |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Max. statisk höjd | 9,5 m |
| Max. arbetstryck | 6 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 7,4 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2830 /min |
| Flänsform | Rund |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 213 mm |
| Pumphöjd | 565 mm |