ProduktnamnTsurumi LSC2.75S-52
Dimension-
Storlek1-Fas, 2" utlopp
Tryck/Flöde/TempHmax15M Qmax230L/Min
Effekt/Eldata0,75
Funktion-
Utförande-
Färgorange
Ytbehandling-
Material aluminium
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer ILB2ECRG
GTIN -
Produktegenskaper
Material motorhus Aluminium
Material impeller/pumphjul PUR (polyuretan)
Max. flödeskapacitet 13,8 m³/h
Max. statisk höjd 15 m
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Längd kabel 10 m
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,5 A
Axeleffekt per motor (P2) 0,75 kW
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Max. partikelstorlek 6 mm
Sänkdjup/Instickslängd 10 m
Explosionssäker Nej
Vikt 15 kg
Med torrkörningsskydd Ja
RSK-nummer5880261
GTIN-
ProduktMillimeterpump/Länspump
ProduktnamnTsurumi LSC2.75S-52
Dimension-
Storlek1-Fas, 2" utlopp
Effekt/Eldata0,75
Funktion-
Utförande-
Färgorange
Ytbehandling-
Material aluminium
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material motorhus Aluminium
Max. flödeskapacitet 13,8 m³/h
Max. statisk höjd 15 m
Längd kabel 10 m
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,5 A
Max. partikelstorlek 6 mm