ProduktnamnUnilift AP35B.50.06.3.V
DimensionR50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5l/s, max lyfthöjd 11m
Effekt/Eldata3x400V 0,63 kW 1,6A
Funktionmax partikelstorlek Ø35mm
Utförandeutvändig gänga, utan nivåvippa
Färgrostfri
Ytbehandling-
Material rostfritt stål/flermaterial
StandardDIN W1.4301
Övrig info10m kabel utan stickpropp
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 96468190
GTIN 5700394936453
Produktegenskaper
Material motorhus Rostfritt stål
Materialkvalitet motorhus Syrafast stål 316 (1.4401)
Material pumphus Rostfritt stål
Materialkvalitet pumphus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material impeller/pumphjul Rostfritt stål
Materialkvalitet impeller/pumphjul Rostfritt stål 304 (1.4301)
Nominellt flöde (BEP) 8,98 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 61,96 kPa
Max. flödeskapacitet 18 m³/h
Max. statisk höjd 11 m
Elanslutning Kabel
Längd kabel 10 m
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,55 A
Ineffekt per motor (P1) 1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,63 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2830 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Medietemperatur (kontinuerlig) 0 - 40 °C
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Anslutning utloppssida Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Anslutningsstandard utloppssida ISO 7-1 / EN 10226-1
Max. partikelstorlek 35 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S3
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumpdiameter 210 mm
Pumphöjd 443 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Explosionssäker Nej
Lämplig för torruppställning Nej
Vikt 9 kg
Med torrkörningsskydd Nej
Palltyp -
Djup (mm) 255
Bredd (mm) 220
Höjd (mm) 505
Vikt (kg) 10,1
RSK-nummer5886033
GTIN5700394936453
ProduktDränkpump
DimensionR50
Storlek-
Färgrostfri
Ytbehandling-
StandardDIN W1.4301
RSK flik14 Pumpar
Tryckhöjd (BEP) 61,96 kPa
Max. flödeskapacitet 18 m³/h
Max. statisk höjd 11 m
Elanslutning Kabel
Längd kabel 10 m
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,55 A
Ineffekt per motor (P1) 1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2830 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Max. partikelstorlek 35 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S3
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumpdiameter 210 mm
Pumphöjd 443 mm