ProduktnamnUnilift AP35B.50.06.A1.V
DimensionR50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5l/s, max lyfthöjd 11m
Effekt/Eldata230V 0,66 kW 4,4A
Funktionmax partikelstorlek Ø35mm
Utförandeutvändig gänga, med nivåvippa
StandardDIN W1.4301
Övrig info10m kabel med stickpropp
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 96468356
GTIN 5700394943680
Nominellt flöde (BEP) 9,19 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 58,92 kPa
Max. flödeskapacitet 18 m³/h
Max. statisk höjd 11 m
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Längd kabel 10 m
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,6 A
Ineffekt per motor (P1) 1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,66 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2810 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Medietemperatur (kontinuerlig) 0 - 40 °C
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Anslutning utloppssida Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Anslutningsstandard utloppssida ISO 7-1 / EN 10226-1
Max. partikelstorlek 35 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumpdiameter 210 mm
Pumphöjd 443 mm
Lämplig för torruppställning Nej
Vikt 10,5 kg
Höjd (mm) 505
Vikt (kg) 11
RSK-nummer5886038
GTIN5700394943680
ProduktDränkpump
DimensionR50
Storlek-
Effekt/Eldata230V 0,66 kW 4,4A
StandardDIN W1.4301
Tryckhöjd (BEP) 58,92 kPa
Max. flödeskapacitet 18 m³/h
Max. statisk höjd 11 m
Längd kabel 10 m
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,6 A
Ineffekt per motor (P1) 1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2810 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Max. partikelstorlek 35 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumpdiameter 210 mm
Pumphöjd 443 mm