ProduktnamnUnilift AP35B.50.08.3.V
DimensionR50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5,83l/s, max lyfthöjd 13m
Effekt/Eldata3x400V 0,78 kW 2A
Funktionmax partikelstorlek Ø35mm
Utförandeutvändig gänga, utan nivåvippa
StandardDIN W1.4301
Övrig info10m kabel utan stickpropp
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 96468193
GTIN 5700394936651
Nominellt flöde (BEP) 10,19 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 75,59 kPa
Max. flödeskapacitet 21 m³/h
Max. statisk höjd 13 m
Elanslutning Kabel
Längd kabel 10 m
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,98 A
Ineffekt per motor (P1) 1,25 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,78 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2820 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Medietemperatur (kontinuerlig) 0 - 40 °C
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Anslutning utloppssida Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Anslutningsstandard utloppssida ISO 7-1 / EN 10226-1
Max. partikelstorlek 35 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumpdiameter 210 mm
Pumphöjd 468 mm
Lämplig för torruppställning Nej
Vikt 10 kg
Höjd (mm) 505
Vikt (kg) 10
RSK-nummer5886034
GTIN5700394936651
ProduktDränkpump
DimensionR50
Storlek-
Effekt/Eldata3x400V 0,78 kW 2A
StandardDIN W1.4301
Tryckhöjd (BEP) 75,59 kPa
Max. flödeskapacitet 21 m³/h
Max. statisk höjd 13 m
Elanslutning Kabel
Längd kabel 10 m
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,98 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2820 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Max. partikelstorlek 35 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumpdiameter 210 mm
Pumphöjd 468 mm