Lowara 8SCDS6/22/5 T L20 dränkbar pump (5") med 6 pumphjul, med pumpfot och inloppsanslutning – för torrt installerad trckstegring eller dränkt installation med inloppsslang utrustad med sil. 3 fas med 20 m kabel utan nivåvippa. SCUBA serien behöver kompletteras med en 1¼" backventil . Materialspecifikation: Pumphus AISI 304, Pumphjul Technopolymer (PPS), Kabel H07RN-F, Axeltätning SiC/SiC/NBR (som skyddas internt av oljespärrvätska). Diameter 128 mm, Längd 655 mm, Nedsänkningsdjup max 17 m. Anslutning: Invändig gänga G1¼", Temp: 0 - 40 C, Vikt: 20,6 Kg.
| RSK-nummer | 5874622 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | AA-107720960 |
| GTIN | - |
| Produkt | Brunns-/Sjövattenpump |
| Produktnamn | 8SCDS6/22/5 T L20 |
| Dimension | G1¼" (G 32 ) |
| Storlek | 5" / 8m³/h |
| Tryck/Flöde/Temp | 0-10,8m³/h/65,1-33m/0-40°C |
| Effekt/Eldata | 3 x 400V, 50 Hz/2,2 kW |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Nominellt flöde (BEP) | 8 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 461 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 10,8 m³/h |
| Max. statisk höjd | 65 m |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 20 m |
| Märkspänning | 380 - 415 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 4,28 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 2,2 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2850 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Pumpdiameter | 128 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 17 m |
| Max. sandinnehåll | 25 g/m³ |
| Vikt | 20,6 kg |
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 22 | ||
| RSK-nummer | 5874622 |
| Dimension | G1¼" (G 32 ) |
| Storlek | 5" / 8m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 461 kPa |
| Max. statisk höjd | 65 m |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 20 m |
| Märkspänning | 380 - 415 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 4,28 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2850 /min |
| Pumpdiameter | 128 mm |