ProduktnamnTWI 4.02-40-EM-D
DimensionG32
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp235m, 2,9m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 2,2kW
Funktionpumpning från borrad brunn
Utförande4"
Färgsilver
Ytbehandling-
Material rostfritt stål
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6091327
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6091327
GTIN 4062679143781
Produktegenskaper
Material pumphus Rostfritt stål
Materialkvalitet pumphus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material impeller/pumphjul Rostfritt stål
Materialkvalitet impeller/pumphjul Rostfritt stål 304 (1.4301)
Nominellt flöde (BEP) 1,937 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 1572,01 kPa
Max. flödeskapacitet 2,88 m³/h
Max. statisk höjd 235,6 m
Max. arbetstryck 40 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Längd kabel 1,5 m
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 14,5 A
Axeleffekt per motor (P2) 2,2 kW
Isolationsklass (IEC) B
Varvtal 2840 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 30 °C
Anslutning utloppssida Invändig gänga Rc, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension utloppssida 1 1/4" (32)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Övrigt
Pumpdiameter 750 mm
Sänkdjup/Instickslängd 350 m
Max. sandinnehåll 50 g/m³
Max. elektrisk kopplingsfrekvens 20 c/h
Kapslingsklass (IP) IP68
Palltyp -
Djup (mm) 1500
Bredd (mm) 200
Höjd (mm) 200
Vikt (kg) 28
RSK-nummer5853479
GTIN4062679143781
ProduktBorrhålspump
ProduktnamnTWI 4.02-40-EM-D
DimensionG32
Storlek-
Utförande4"
Färgsilver
Ytbehandling-
Material rostfritt stål
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Tryckhöjd (BEP) 1572,01 kPa
Max. flödeskapacitet 2,88 m³/h
Max. statisk höjd 235,6 m
Max. arbetstryck 40 bar
Längd kabel 1,5 m
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 14,5 A
Isolationsklass (IEC) B
Varvtal 2840 /min
Flänsform Övrigt
Pumpdiameter 750 mm