ProduktnamnTWI 4.05-04-EM-D
DimensionG40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp25m, 6,8m3/h, +3°C till +30°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 0,55kW
Funktionpumpning från borrad brunn
Utförande4"
Färgsilver
Ytbehandling-
Material rostfritt stål
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6091351
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6091351
GTIN 4062679143453
Produktegenskaper
Material pumphus Rostfritt stål
Materialkvalitet pumphus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material impeller/pumphjul Rostfritt stål
Materialkvalitet impeller/pumphjul Rostfritt stål 304 (1.4301)
Nominellt flöde (BEP) 3,978 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 175,93 kPa
Max. flödeskapacitet 6,84 m³/h
Max. statisk höjd 25,54 m
Max. arbetstryck 40 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Längd kabel 1,5 m
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,05 A
Axeleffekt per motor (P2) 0,55 kW
Isolationsklass (IEC) B
Varvtal 2850 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 30 °C
Anslutning utloppssida Invändig gänga Rc, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension utloppssida 1 1/2" (40)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 40 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Övrigt
Pumpdiameter 350 mm
Sänkdjup/Instickslängd 350 m
Max. sandinnehåll 50 g/m³
Max. elektrisk kopplingsfrekvens 20 c/h
Kapslingsklass (IP) IP68
Palltyp -
Djup (mm) 1000
Bredd (mm) 200
Höjd (mm) 200
Vikt (kg) 12
RSK-nummer5853507
GTIN4062679143453
ProduktBorrhålspump
ProduktnamnTWI 4.05-04-EM-D
DimensionG40
Storlek-
Utförande4"
Färgsilver
Ytbehandling-
Material rostfritt stål
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Tryckhöjd (BEP) 175,93 kPa
Max. flödeskapacitet 6,84 m³/h
Max. statisk höjd 25,54 m
Max. arbetstryck 40 bar
Längd kabel 1,5 m
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,05 A
Isolationsklass (IEC) B
Varvtal 2850 /min
Flänsform Övrigt
Pumpdiameter 350 mm