Avaktiverad 2024-01-16
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-01-27
RSK-nr enhet: ST
Anslutningsklar tryckstegringsanläggning med 2 st pumpar av typ Helix VE. Komplett med rörgarnityr och automatik för automatisk drift.
Anslutningsklar tryckstegringsanläggning med 2 st pumpar av typ Helix VE. Komplett med rörgarnityr och automatik för automatisk drift.
| RSK-nummer | 5788642 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2542358 |
| GTIN | 4048482435718 |
| Produkt | Tryckstegringsanläggning |
| Produktnamn | SiBoost Smart 2HELIX VE604-WMS |
| Dimension | G50 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, temp -3°C till +50°C |
| Effekt/Eldata | 3x400V 50Hz 1,5kW |
| Funktion | tryckstegring/tryckhållning |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grön/flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | komplett anläggning |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2542358 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2542358 |
|---|
| GTIN | 4048482435718 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2542358 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1075 | ||
| Vikt (kg) | 180 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5786944.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5786888.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_3_5786944.pdf |
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_3_5786850.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_3_5786915.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5786944.pdf |
| RSK-nummer | 5788642 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2542358 |
| GTIN | 4048482435718 |
| Produkt | Tryckstegringsanläggning |
| Produktnamn | SiBoost Smart 2HELIX VE604-WMS |
| Dimension | G50 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, temp -3°C till +50°C |
| Effekt/Eldata | 3x400V 50Hz 1,5kW |
| Funktion | tryckstegring/tryckhållning |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grön/flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | komplett anläggning |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2542358 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2542358 |
|---|
| GTIN | 4048482435718 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2542358 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1075 | ||
| Vikt (kg) | 180 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5786944.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5786888.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_3_5786944.pdf |
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_3_5786850.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_3_5786915.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5786944.pdf |