| Produktnamn | 10HM03S11M5HVBE |
| Dimension | in-/utlopp: Rp11/2 / Rp11/4 |
| Storlek | 443x195x227mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, 10m³/ h, temp(-30)-60°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V 6,77A, 1,1kW, 2800 RPM |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | AA-104606011 |
| Nominellt flöde (BEP) | 10,33 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 245,2 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 14 m³/h |
| Max. statisk höjd | 36 m |
| Max. arbetstryck | 16 bar |
| Märkspänning | 220 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 6,77 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,1 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2800 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 60 °C |
| Omgivningstemperatur | -15 - 45 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP55 |
| Pumphöjd | 227 mm |
| Motoreffektivitetsklass | IE2 |
| Höjd (mm) | 295 | ||
| Vikt (kg) | 18 | ||
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5855731.pdf |
| RSK-nummer | 5855807 |
| GTIN | - |
| Produkt | Horisontell flerstegspump |
| Max. statisk höjd | 36 m |
| Max. arbetstryck | 16 bar |
| Märkspänning | 220 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 6,77 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2800 /min |
| Kapslingsklass (IP) | IP55 |
| Pumphöjd | 227 mm |