| Produktnamn | 10HM06S22M5HVBE |
| Dimension | in-/utlopp: Rp11/2 / Rp11/4 |
| Storlek | 595x195x249mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, 10m³/ h, temp(-30)-60°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V 12,1A, 2,2kW, 2825 RPM |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | AA-104606041 |
| Nominellt flöde (BEP) | 10,41 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 500,1 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 14 m³/h |
| Max. statisk höjd | 71 m |
| Max. arbetstryck | 16 bar |
| Märkspänning | 220 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 12,1 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 2,2 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2825 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 60 °C |
| Omgivningstemperatur | -15 - 45 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP55 |
| Pumphöjd | 249 mm |
| Motoreffektivitetsklass | IE2 |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 305 | ||
| Bredd (mm) | 775 | ||
| Höjd (mm) | 510 | ||
| Vikt (kg) | 41 | ||
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5855731.pdf |
| RSK-nummer | 5855810 |
| GTIN | - |
| Produkt | Horisontell flerstegspump |
| Max. statisk höjd | 71 m |
| Max. arbetstryck | 16 bar |
| Märkspänning | 220 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 12,1 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2825 /min |
| Kapslingsklass (IP) | IP55 |
| Pumphöjd | 249 mm |