Inlagd: 2020-04-08
RSK-nr enhet: ST
Ejektorpumpen är en vertikal flerstegscentrifugalpump. Elmotorn är en 3-fasmotor med varvtal på 2850rpm. Toppstycket och bottendelen är av gjutjärn, mantelrör och pumpaxel av rostfritt stål, pumphjul och diffussorer av polycarbonat / noryl. Ejektorpumpen kan levereras även som en komplett pumpanläggning inklusive membranhydrofor, armatursats, kopplingar samt ejektor.
Ejektorpumpen är en vertikal flerstegscentrifugalpump. Elmotorn är en 3-fasmotor med varvtal på 2850rpm. Toppstycket och bottendelen är av gjutjärn, mantelrör och pumpaxel av rostfritt stål, pumphjul och diffussorer av polycarbonat / noryl. Ejektorpumpen kan levereras även som en komplett pumpanläggning inklusive membranhydrofor, armatursats, kopplingar samt ejektor.
| RSK-nummer | 5951514 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3401008 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ejektorpump |
| Produktnamn | DB E80 |
| Dimension | G32/25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 2880l/h |
| Effekt/Eldata | 1,5kW |
| Funktion | förbrukningsvatten, ejektor |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | djup mellan 25-70m |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3401008 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_75_5951514.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_75_5951514.pdf |
| RSK-nummer | 5951514 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3401008 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ejektorpump |
| Produktnamn | DB E80 |
| Dimension | G32/25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 2880l/h |
| Effekt/Eldata | 1,5kW |
| Funktion | förbrukningsvatten, ejektor |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | djup mellan 25-70m |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3401008 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_75_5951514.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_75_5951514.pdf |