ProduktnamnHelix EXCEL 1005-2/25/V/KS
DimensionDN40
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN25, temp -20°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,2kW
Övrig infohögeffektivt utförande
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4162507
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4162507
GTIN 4048482212616
Max. flödeskapacitet 9,5 m³/h
Max. statisk höjd 73 m
Max. arbetstryck 25 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 380 - 460 V
Antal faser 3
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 6,4 A
Axeleffekt per motor (P2) 3,2 kW
Stödjer protokoll LIN Bus Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 90 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutningsdimension utloppssida DN 40
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 40 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Inbyggnadslängd 280 mm
Pumphöjd 149 mm
Palltyp -
Djup (mm) 1160
Bredd (mm) 500
Höjd (mm) 500
Vikt (kg) 79
RSK-nummer5883386
GTIN4048482212616
ProduktTryckstegringspump
DimensionDN40
StorlekBL=280mm
Max. flödeskapacitet 9,5 m³/h
Max. statisk höjd 73 m
Max. arbetstryck 25 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 380 - 460 V
Antal faser 3
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 6,4 A
Stödjer protokoll LIN Bus Nej
Kapslingsklass (IP) IP55
Inbyggnadslängd 280 mm
Pumphöjd 149 mm