ProduktnamnHelix VE 1602-1/16/E/K
DimensionG50 oval fl.
StorlekBL=200mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -20°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,2kW
Standard-
Övrig infoinvändig gänga
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4148083
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4148083
GTIN 4048482126067
Max. flödeskapacitet 9,34 m³/h
Max. statisk höjd 32,1 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 5,1 A
Axeleffekt per motor (P2) 2,2 kW
Stödjer protokoll LIN Bus Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -30 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida 2" (50)
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Inbyggnadslängd 248 mm
Pumphöjd 159 mm
Palltyp -
Djup (mm) 1400
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 400
Vikt (kg) 53
RSK-nummer5883324
GTIN4048482126067
ProduktTryckstegringspump
DimensionG50 oval fl.
StorlekBL=200mm
Standard-
Övrig infoinvändig gänga
Max. flödeskapacitet 9,34 m³/h
Max. statisk höjd 32,1 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 5,1 A
Stödjer protokoll LIN Bus Nej
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns
Kapslingsklass (IP) IP55
Inbyggnadslängd 248 mm
Pumphöjd 159 mm