ProduktnamnHelix2.0-VE 1606-1/16/E/KS/3
DimensionRp50
StorlekBL=200mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -30°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz,7,5kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförande-
Färggrön/silver
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4250846
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4250846
GTIN 4062679278964
Nominellt flöde (BEP) 21,83 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 820,53 kPa
Max. flödeskapacitet 34,21 m³/h
Max. statisk höjd 109,2 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 380 - 440 V
Antal faser 3
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 14,9 A
Axeleffekt per motor (P2) 7,5 kW
Medietemperatur (kontinuerlig) -30 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida 2" (50)
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Inbyggnadslängd 242 mm
Pumphöjd 101,5 mm
Normmotor Nej
Motoreffektivitetsklass IE5
GTIN FP -
Förpackningstyp Pall
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 1600
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 600
Vikt (kg) 101
RSK-nummer5855853
GTIN4062679278964
ProduktTryckstegringspump
DimensionRp50
StorlekBL=200mm
Utförande-
Färggrön/silver
Standard-
Övrig info-
Tryckhöjd (BEP) 820,53 kPa
Max. statisk höjd 109,2 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 380 - 440 V
Antal faser 3
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 14,9 A
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns
Kapslingsklass (IP) IP55
Inbyggnadslängd 242 mm
Pumphöjd 101,5 mm