ProduktnamnMedana CH1-L.401-1 3~
DimensionRp 25 / Rp 25
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10m, temp -20°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 0,37kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförande-
Färggrön/silver
Ytbehandling-
Material rostfritt stål/flermaterial
Standard-
Övrig infohorisontell
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4257622
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4257622
GTIN 4062679263342
Produktegenskaper
Material pumphus Rostfritt stål
Materialkvalitet pumphus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material impeller/pumphjul Rostfritt stål
Materialkvalitet impeller/pumphjul Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material anslutning Rostfritt stål
Materialkvalitet anslutning Rostfritt stål 304 (1.4301)
Nominellt flöde (BEP) 3,863 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 73,25 kPa
Max. flödeskapacitet 6,57 m³/h
Max. statisk höjd 9,94 m
Max. arbetstryck 10 bar
Märkspänning 230 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,1 A
Axeleffekt per motor (P2) 0,37 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,7
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension inloppssida 1" (25)
Diameter inloppssida 25 mm
Anslutningsdimension utloppssida 1" (25)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 25 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Pumphöjd 90 mm
Vikt 9 kg
Djup (mm) 600
Bredd (mm) 260
Höjd (mm) 280
Vikt (kg) 10,5
RSK-nummer5855906
GTIN4062679263342
ProduktTryckstegringspump
DimensionRp 25 / Rp 25
Storlek-
Utförande-
Färggrön/silver
Ytbehandling-
Standard-
Övrig infohorisontell
RSK flik14 Pumpar
Tryckhöjd (BEP) 73,25 kPa
Max. flödeskapacitet 6,57 m³/h
Max. statisk höjd 9,94 m
Max. arbetstryck 10 bar
Märkspänning 230 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,1 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Diameter inloppssida 25 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Pumphöjd 90 mm