ProduktnamnMedana CH1-L.605-2/V/A/10T
DimensionRp 32 / Rp 25
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp59m, temp -20°C till +120°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandehorisontell
Färggrön/silver
Ytbehandling-
Material rostfritt stål/flermaterial
Standard-
Övrig infoinvändig gänga
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4260353
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4260353
GTIN 4062679293424
Produktegenskaper
Material pumphus Rostfritt stål
Materialkvalitet pumphus Syrafast stål 316L (1.4404)
Material impeller/pumphjul Rostfritt stål
Materialkvalitet impeller/pumphjul Syrafast stål 316L (1.4404)
Material anslutning Rostfritt stål
Materialkvalitet anslutning Syrafast stål 316L (1.4404)
Nominellt flöde (BEP) 6,815 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 439,93 kPa
Max. flödeskapacitet 10,11 m³/h
Max. statisk höjd 58,48 m
Max. arbetstryck 10 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,3 A
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,7
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 90 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension inloppssida 1 1/4" (32)
Diameter inloppssida 32 mm
Anslutningsdimension utloppssida 1" (25)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 25 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Pumphöjd 90 mm
Vikt 18,4 kg
Djup (mm) 600
Bredd (mm) 260
Höjd (mm) 280
Vikt (kg) 19,8
RSK-nummer5856241
GTIN4062679293424
ProduktTryckstegringspump
DimensionRp 32 / Rp 25
Storlek-
Utförandehorisontell
Färggrön/silver
Ytbehandling-
RSK flik14 Pumpar
Tryckhöjd (BEP) 439,93 kPa
Max. statisk höjd 58,48 m
Max. arbetstryck 10 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,3 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Diameter inloppssida 32 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Pumphöjd 90 mm