ProduktnamnMedana CH1-LC.605-5/E/A/10T
DimensionRp 32 / Rp 25
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp59m, temp -20°C till +90°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandehorisontell
Färggrön/svart
Ytbehandling-
Material gjutjärn/flermaterial
Standard-
Övrig infoinvändig gänga
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4260346
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4260346
GTIN 4062679293257
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul Rostfritt stål
Materialkvalitet impeller/pumphjul Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material anslutning Gjutjärn
Materialkvalitet anslutning Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Nominellt flöde (BEP) 6,715 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 344,8 kPa
Max. flödeskapacitet 9,51 m³/h
Max. statisk höjd 46,37 m
Max. arbetstryck 10 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,3 A
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension inloppssida 1 1/4" (32)
Diameter inloppssida 32 mm
Anslutningsdimension utloppssida 1" (25)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 25 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Pumphöjd 90 mm
Vikt 20,6 kg
Djup (mm) 600
Bredd (mm) 474
Höjd (mm) 280
Vikt (kg) 22,8
RSK-nummer5856244
GTIN4062679293257
ProduktTryckstegringspump
DimensionRp 32 / Rp 25
Storlek-
Utförandehorisontell
Färggrön/svart
Ytbehandling-
Material gjutjärn/flermaterial
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Material anslutning Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 344,8 kPa
Max. flödeskapacitet 9,51 m³/h
Max. statisk höjd 46,37 m
Max. arbetstryck 10 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,3 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Diameter inloppssida 32 mm
Kapslingsklass (IP) IP55
Pumphöjd 90 mm