ProduktnamnMVI 7002/1-3/16/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -15°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 9kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandefläns PN16
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4071166
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4071166
GTIN -
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 45,85 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 16,7 A
Axeleffekt per motor (P2) 9 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,4
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2926 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 100
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 16
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Kapslingsklass (IP) IP54
Höjd (mm) 400
Vikt (kg) 140
RSK-nummer5825005
GTIN-
ProduktTryckstegringspump
ProduktnamnMVI 7002/1-3/16/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 9kW
Utförandefläns PN16
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 45,85 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 16,7 A
Axeleffekt per motor (P2) 9 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2926 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Anslutning inloppssida Fläns