ProduktnamnMVI 7003-3/16/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -15°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 18,5kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandefläns PN16
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4071172
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4071172
GTIN -
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 76,73 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 32,8 A
Axeleffekt per motor (P2) 18,5 kW
Motor med förlängd axel Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 100
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 16
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Höjd (mm) 400
Vikt (kg) 160
RSK-nummer5825009
GTIN-
ProduktTryckstegringspump
ProduktnamnMVI 7003-3/16/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Utförandefläns PN16
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 76,73 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 32,8 A
Motor med förlängd axel Nej
Anslutning inloppssida Fläns