ProduktnamnMVI 7003/1-3/25/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -15°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 15kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandefläns PN25
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4071188
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4071188
GTIN -
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 70,82 m
Max. arbetstryck 25 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 26,7 A
Axeleffekt per motor (P2) 15 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,4
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 100
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 25
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 25
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Kapslingsklass (IP) IP54
Höjd (mm) 400
Vikt (kg) 190
RSK-nummer5825024
GTIN-
ProduktTryckstegringspump
ProduktnamnMVI 7003/1-3/25/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Utförandefläns PN25
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 70,82 m
Max. arbetstryck 25 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 26,7 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Anslutning inloppssida Fläns