ProduktnamnMVI 7003/2-3/25/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -15°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 15kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandefläns PN25
Färggrön
Ytbehandling-
Material rostfritt stål, gjutjärn
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4071187
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4071187
GTIN -
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul Rostfritt stål
Materialkvalitet impeller/pumphjul Gjutstål (1.06259)
Material anslutning Gjutjärn
Materialkvalitet anslutning Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 65,13 m
Max. arbetstryck 25 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 26,7 A
Axeleffekt per motor (P2) 15 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,4
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 100
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 25
Anslutningsstandard inloppssida EN 1092-2
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 25
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Kapslingsklass (IP) IP54
Normmotor Nej
Motoreffektivitetsklass IE3
GTIN FP -
Förpackningstyp Pall
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 1000
Bredd (mm) 500
Höjd (mm) 400
Vikt (kg) 190
RSK-nummer5825023
GTIN-
ProduktTryckstegringspump
ProduktnamnMVI 7003/2-3/25/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Utförandefläns PN25
Färggrön
Ytbehandling-
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Material anslutning Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 65,13 m
Max. arbetstryck 25 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 26,7 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns