ProduktnamnMVI 7005/2-3/16/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -15°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 30kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandefläns PN16
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4071176
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4071176
GTIN -
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 116,5 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 50,8 A
Axeleffekt per motor (P2) 30 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,4
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 100
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 16
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Höjd (mm) 400
Vikt (kg) 200
RSK-nummer5825014
GTIN-
ProduktTryckstegringspump
ProduktnamnMVI 7005/2-3/16/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Utförandefläns PN16
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 116,5 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 50,8 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Anslutning inloppssida Fläns