ProduktnamnMVI 7007/2-3/25/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -15°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 37kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4071199
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4071199
GTIN -
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 166,6 m
Max. arbetstryck 25 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 61,6 A
Axeleffekt per motor (P2) 37 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,4
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2960 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Höjd (mm) 400
Vikt (kg) 260
RSK-nummer5825035
GTIN-
ProduktTryckstegringspump
ProduktnamnMVI 7007/2-3/25/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 166,6 m
Max. arbetstryck 25 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 61,6 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2960 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej