ProduktnamnMVISE 210-1/16/E/3-2-3G
DimensionG25, oval fl.
StorlekBL=160mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -15°C till +50°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandevåt, vertikal, elektr.
Färggrön
Ytbehandling-
Material rostfritt stål/flermaterial
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida -
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4225620
GTIN 4048482836317
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material pumphus Rostfritt stål
Materialkvalitet pumphus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material impeller/pumphjul Rostfritt stål
Materialkvalitet impeller/pumphjul Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material anslutning Rostfritt stål
Materialkvalitet anslutning Rostfritt stål 304 (1.4301)
Nominellt flöde (BEP) 3,491 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 698,14 kPa
Max. flödeskapacitet 5,9 m³/h
Max. statisk höjd 117,2 m
Max. arbetstryck 16 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 6,5 A
Axeleffekt per motor (P2) 2 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,4
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 50 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension inloppssida 1" (25)
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 16
Anslutningsstandard inloppssida ISO 228-1
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 1" (25)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 25 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Flänsform Övrigt
Kapslingsklass (IP) IP44
Inbyggnadslängd 224 mm
Pumphöjd 756 mm
Normmotor Nej
Palltyp -
Djup (mm) 800
Bredd (mm) 350
Höjd (mm) 350
Vikt (kg) 46
RSK-nummer5855087
GTIN4048482836317
ProduktTryckstegringspump
DimensionG25, oval fl.
StorlekBL=160mm
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2kW
Färggrön
Ytbehandling-
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Tryckhöjd (BEP) 698,14 kPa
Max. flödeskapacitet 5,9 m³/h
Max. statisk höjd 117,2 m
Max. arbetstryck 16 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 6,5 A
Axeleffekt per motor (P2) 2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Flänsform Övrigt
Kapslingsklass (IP) IP44
Inbyggnadslängd 224 mm
Pumphöjd 756 mm