Inlagd: 2020-03-31
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 6465983 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8520B3000 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | AT 8520B3000 |
| Dimension | 3000 liter |
| Storlek | 2686mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, upp till 99°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ackumulering av tappvarmvatten |
| Utförande | gängade |
|---|---|
| Färg | vit/grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AFS 2016:1 §8 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.armatec.com/sv/produkter/tankar-och-karl/ackumulatortankar/ackumulatortank-at-8520b/#information-tab |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 8520B3000 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.armatec.com/sv/produkter/tankar-och-karl/ackumulatortankar/ackumulatortank-at-8520b/#information-tab |
|---|
| Material tank panna/beredare | Rostfritt stål |
|---|---|
| Volym/Innehåll | 3000 l |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 571 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6465983 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8520B3000 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | AT 8520B3000 |
| Dimension | 3000 liter |
| Storlek | 2686mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, upp till 99°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ackumulering av tappvarmvatten |
| Utförande | gängade |
|---|---|
| Färg | vit/grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AFS 2016:1 §8 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.armatec.com/sv/produkter/tankar-och-karl/ackumulatortankar/ackumulatortank-at-8520b/#information-tab |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 8520B3000 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.armatec.com/sv/produkter/tankar-och-karl/ackumulatortankar/ackumulatortank-at-8520b/#information-tab |
|---|
| Material tank panna/beredare | Rostfritt stål |
|---|---|
| Volym/Innehåll | 3000 l |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 571 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |