RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-12-02
RSK-nr enhet: ST
Rektangulär 500L tank med 2st 12m koppar varmvattenslingor och 15m koppar kondensslinga (hetgas), anslutning för shunt
Rektangulär 500L tank med 2st 12m koppar varmvattenslingor och 15m koppar kondensslinga (hetgas), anslutning för shunt
| RSK-nummer | 6519925 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-693001 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | TIV-500L/2xB12L/BK15 |
| Dimension | 473L |
| Storlek | 700x700x1760mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 3,0 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | slingtank med kondensslinga |
| Utförande | 2x12m vv-slinga cu, 15m kond. |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerad plåt |
| Material | stål, koppar, PUR |
| Standard | EN 2014/68/EC §4.3 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.boroe.com/butik/varmeprodukter/sortiment/tiv/tiv-5002xb25/ |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-693001 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.boroe.com/butik/varmeprodukter/sortiment/tiv/tiv-5002xb25/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 850 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1950 | ||
| Vikt (kg) | 152 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_502_6519925.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_502_6519925.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_502_6519925.pdf |
| Energimärkningsetikett | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGLABEL/ENERGYMARKINGLABEL_502_6519925.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_502_6519925.pdf |
| RSK-nummer | 6519925 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-693001 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | TIV-500L/2xB12L/BK15 |
| Dimension | 473L |
| Storlek | 700x700x1760mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 3,0 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | slingtank med kondensslinga |
| Utförande | 2x12m vv-slinga cu, 15m kond. |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerad plåt |
| Material | stål, koppar, PUR |
| Standard | EN 2014/68/EC §4.3 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.boroe.com/butik/varmeprodukter/sortiment/tiv/tiv-5002xb25/ |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-693001 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.boroe.com/butik/varmeprodukter/sortiment/tiv/tiv-5002xb25/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 850 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1950 | ||
| Vikt (kg) | 152 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_502_6519925.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_502_6519925.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_502_6519925.pdf |
| Energimärkningsetikett | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGLABEL/ENERGYMARKINGLABEL_502_6519925.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_502_6519925.pdf |