Avaktiverad 2018-01-30
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-09-08
RSK-nr enhet: ST
700-modul som klarar de flesta dörruppöppningar, vit med dubbla varmvattenslingor. Våra fastighetstankar är försedda med extra anslutningar.
700-modul som klarar de flesta dörruppöppningar, vit med dubbla varmvattenslingor. Våra fastighetstankar är försedda med extra anslutningar.
| RSK-nummer | 6519816 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-680002-3-E17 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | TIV-500L/2xB25L |
| Dimension | 500L |
| Storlek | 700x700x1750mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 3,0bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | fastighetstank |
| Utförande | 2 st 25m varmvattenslingor |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål, kopparslingor |
| Standard | - |
| Övrig info | PUR-isolerad C-klass |
| Tillverkarens produktsida | http://www.boroe.com/V%C3%A4rmeprodukter/V%C3%A4rmeprodukter/Installat%C3%B6rgrossist/Acktankar/ModellTIV/tabid/1185/Default.aspx |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-680002-3-E17 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.boroe.com/V%C3%A4rmeprodukter/V%C3%A4rmeprodukter/Installat%C3%B6rgrossist/Acktankar/ModellTIV/tabid/1185/Default.aspx |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | trähäck | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 850 | ||
| Bredd (mm) | 780 | ||
| Höjd (mm) | 1880 | ||
| Vikt (kg) | 135 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6519816 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-680002-3-E17 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | TIV-500L/2xB25L |
| Dimension | 500L |
| Storlek | 700x700x1750mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 3,0bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | fastighetstank |
| Utförande | 2 st 25m varmvattenslingor |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål, kopparslingor |
| Standard | - |
| Övrig info | PUR-isolerad C-klass |
| Tillverkarens produktsida | http://www.boroe.com/V%C3%A4rmeprodukter/V%C3%A4rmeprodukter/Installat%C3%B6rgrossist/Acktankar/ModellTIV/tabid/1185/Default.aspx |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-680002-3-E17 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.boroe.com/V%C3%A4rmeprodukter/V%C3%A4rmeprodukter/Installat%C3%B6rgrossist/Acktankar/ModellTIV/tabid/1185/Default.aspx |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | trähäck | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 850 | ||
| Bredd (mm) | 780 | ||
| Höjd (mm) | 1880 | ||
| Vikt (kg) | 135 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |