Inlagd: 2022-10-07
RSK-nr enhet: ST
Produkten är utformad för att användas som bufferttank för både värme- och kylsystem. Innertank i rostfritt stål. 4x1" anslutningar tur/retur, 3/4" luftning och 3/4" avtapning. Isolerad med PUR skum. Golvståande.
Produkten är utformad för att användas som bufferttank för både värme- och kylsystem. Innertank i rostfritt stål. 4x1" anslutningar tur/retur, 3/4" luftning och 3/4" avtapning. Isolerad med PUR skum. Golvståande.
| RSK-nummer | 6222008 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8000487 |
| GTIN | 7070644009250 |
| Produkt | Ackumulator |
| Produktnamn | OSO Accu - A200 |
| Dimension | 595x1265mm (ØxH) |
| Storlek | 200 l |
| Tryck/Flöde/Temp | 10 bar/99°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | värme/kyla |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit/grå |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | stål/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 8000487 |
|---|
| GTIN | 7070644009250 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för centralvärme | Ja |
|---|---|
| Lämplig för kyla | Ja |
| Lämplig för värmepump | Ja |
| Tankmaterial | Rostfritt stål |
| Material ytterhölje | Stål |
| Med isolering | Ja |
| Material isolering | PUR (polyuretan) |
| Volym/Innehåll | 199 l |
| Höjd | 1265 mm |
| Diameter | 595 mm |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Max. temperatur | 99 °C |
| Anslutning 1 | Invändig gänga |
| Anslutningsmått 1 | 1" |
| Anslutning 2 | Invändig gänga |
| Anslutningsmått 2 | 3/4" |
| Med dykrör | Nej |
| Med elpatron | Nej |
| Med anslutning för temperaturavkännnare | Ja |
| Antal anslutningar för temperaturavkännnare | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 1310 | ||
| Vikt (kg) | 41 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_600_6222008.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 6222008 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8000487 |
| GTIN | 7070644009250 |
| Produkt | Ackumulator |
| Produktnamn | OSO Accu - A200 |
| Dimension | 595x1265mm (ØxH) |
| Storlek | 200 l |
| Tryck/Flöde/Temp | 10 bar/99°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | värme/kyla |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit/grå |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | stål/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 8000487 |
|---|
| GTIN | 7070644009250 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för centralvärme | Ja |
|---|---|
| Lämplig för kyla | Ja |
| Lämplig för värmepump | Ja |
| Tankmaterial | Rostfritt stål |
| Material ytterhölje | Stål |
| Med isolering | Ja |
| Material isolering | PUR (polyuretan) |
| Volym/Innehåll | 199 l |
| Höjd | 1265 mm |
| Diameter | 595 mm |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Max. temperatur | 99 °C |
| Anslutning 1 | Invändig gänga |
| Anslutningsmått 1 | 1" |
| Anslutning 2 | Invändig gänga |
| Anslutningsmått 2 | 3/4" |
| Med dykrör | Nej |
| Med elpatron | Nej |
| Med anslutning för temperaturavkännnare | Ja |
| Antal anslutningar för temperaturavkännnare | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 1310 | ||
| Vikt (kg) | 41 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_600_6222008.pdf |
|---|---|