| Produktnamn | ADCS22WL-H |
| Dimension | 22mm |
| Storlek | 2200x376x500mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar |
| Effekt/Eldata | 230V~ |
| Funktion | vattenburen horistontell |
| Utförande | anslutning slätände |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP20 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/adcs22wl--h--corinte--luftrida/p97654 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | FE10154 |
|---|
| GTIN | 7393410206906 |
|---|
| Modell/Utförande | Frihängande |
|---|---|
| Max. monteringshöjd (utbåsningshöjd) | 3 m |
| Max. dörrbredd | 2,2 m |
| Max. luftvolym | 4300 m³/h |
| Lämplig för låg-temperaturvärmne | Nej |
| Anslutningsspänning fläktar | 230 V |
| Max. ingångseffekt fläktar | 29 kW |
| Max. strömförbrukning fläktar | 5,4 A |
| Bredd | 2200 mm |
| Höjd | 500 mm |
| Djup | 376 mm |
| Placering av vattenanslutning | Översida |
| Med kontrollpanel | Nej |
| Med trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Inklusive reglering på vattensidan | Nej |
| Med luftfilter | Ja |
| Kassettutförande | Nej |
| Utblåsmönster | Inställbar |
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410206906 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2300 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 450 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_94_6738685.pdf |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_94_6738685.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6738685.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_94_6735793.pdf |
| RSK-nummer | 6738685 |
| GTIN | 7393410206906 |
| Produkt | Luftridå |
| Produktnamn | ADCS22WL-H |
| Dimension | 22mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar |
| Effekt/Eldata | 230V~ |
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP20 |
| Övrig info | - |
| Max. dörrbredd | 2,2 m |
| Max. luftvolym | 4300 m³/h |
| Bredd | 2200 mm |
| Höjd | 500 mm |
| Djup | 376 mm |