| Produktnamn | ADCS22WL-V |
| Dimension | 22mm |
| Storlek | 500x350x2200mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar |
| Effekt/Eldata | 230V~ |
| Funktion | vattenburen vertikal |
| Utförande | anslutning slätände |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP20 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/adcs22wl--v--corinte--luftrida/p97765 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | FE10157 |
|---|
| GTIN | 7393410206951 |
|---|
| Modell/Utförande | Golvstående |
|---|---|
| Lämplig för låg-temperaturvärmne | Nej |
| Anslutningsspänning fläktar | 230 V |
| Max. ingångseffekt fläktar | 29 kW |
| Max. strömförbrukning fläktar | 5,4 A |
| Bredd | 350 mm |
| Höjd | 2200 mm |
| Djup | 500 mm |
| Placering av vattenanslutning | Sida |
| Med kontrollpanel | Nej |
| Med trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Inklusive reglering på vattensidan | Nej |
| Med luftfilter | Ja |
| Kassettutförande | Nej |
| Utblåsmönster | Inställbar |
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410206951 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2300 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 450 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_94_6738689.pdf |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_94_6738689.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6738689.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_94_6735793.pdf |
| RSK-nummer | 6738689 |
| GTIN | 7393410206951 |
| Produkt | Luftridå |
| Produktnamn | ADCS22WL-V |
| Dimension | 22mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar |
| Effekt/Eldata | 230V~ |
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP20 |
| Övrig info | - |
| Bredd | 350 mm |
| Höjd | 2200 mm |
| Djup | 500 mm |