| Produktnamn | PA3525WL |
| Dimension | DN20 (3/4") |
| Storlek | 2549x525x306mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar |
| Effekt/Eldata | 230V~ |
| Funktion | vattenb. horisontell/vertikal |
| Utförande | anslutning utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | vit/grå |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | aluzink/plast/flermaterial |
| Standard | IP21 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/pa3525wl--luftrida/p101602 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 9928 |
|---|
| GTIN | 7393410001150 |
|---|
| Modell/Utförande | Frihängande |
|---|---|
| Max. monteringshöjd (utbåsningshöjd) | 3,5 m |
| Max. dörrbredd | 2,5 m |
| Max. luftvolym | 5100 m³/h |
| Antal fläktinställningar | 5 |
| Anslutningsspänning fläktar | 230 V |
| Max. ingångseffekt fläktar | 1310 kW |
| Max. strömförbrukning fläktar | 5,7 A |
| Bredd | 2549 mm |
| Höjd | 306 mm |
| Djup | 525 mm |
| Placering av vattenanslutning | Översida |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9016 |
| Med kontrollpanel | Ja |
| Med trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med luftfilter | Ja |
| Utblåsmönster | Inställbar |
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410001150 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2635 | ||
| Bredd (mm) | 383 | ||
| Höjd (mm) | 573 | ||
| Vikt (kg) | 99,14 | ||
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_94_6735366.pdf |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_94_6735366.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6735366.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_94_6735381.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_94_6735793.pdf |
| RSK-nummer | 6735381 |
| GTIN | 7393410001150 |
| Produkt | Luftridå |
| Produktnamn | PA3525WL |
| Dimension | DN20 (3/4") |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar |
| Effekt/Eldata | 230V~ |
| Färg | vit/grå |
| Ytbehandling | lackerad |
| Standard | IP21 |
| Övrig info | - |
| Max. dörrbredd | 2,5 m |
| Max. luftvolym | 5100 m³/h |
| Bredd | 2549 mm |
| Höjd | 306 mm |
| Djup | 525 mm |