RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-08-14
RSK-nr enhet: ST
Designad el handdukstork med dold ansl. Alt. Med stickpropp och allpolig strömbrytare
Designad el handdukstork med dold ansl. Alt. Med stickpropp och allpolig strömbrytare
| RSK-nummer | 8757500 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7392462123667 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | a-collection Termo 9 F |
| Dimension | - |
| Storlek | 530x860mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 100W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | dold elanslutning |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7392462123667 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Vänster och höger |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Övrigt |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 100 W |
| Max. ingångseffekt fläktar | 0 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd anslutningskabel | 1,5 m |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 530 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Djup | 100 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Digital indikering | Nej |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Nej |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 890 | ||
| Bredd (mm) | 540 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 4,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8757500 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7392462123667 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | a-collection Termo 9 F |
| Dimension | - |
| Storlek | 530x860mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 100W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | dold elanslutning |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7392462123667 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Vänster och höger |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Övrigt |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 100 W |
| Max. ingångseffekt fläktar | 0 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd anslutningskabel | 1,5 m |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 530 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Djup | 100 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Digital indikering | Nej |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Nej |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 890 | ||
| Bredd (mm) | 540 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 4,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |