Inlagd: 2017-03-17
RSK-nr enhet: ST
Alterna Ray el handdukstork i polerat rostfritt stål. För fast anslutning eller med stickkontakt. Med fyrkantiga rör och stolpar.Levereras med 4 väggfästen.
Alterna Ray el handdukstork i polerat rostfritt stål. För fast anslutning eller med stickkontakt. Med fyrkantiga rör och stolpar.Levereras med 4 väggfästen.
| RSK-nummer | 8754170 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508042668 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Alterna Ray |
| Dimension | - |
| Storlek | 530x860mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 100W IP44 |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | dold anslutning/stickkontakt |
|---|---|
| Färg | rostfritt |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | CE |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508042668 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Kvadrat |
| Antal rör | 10 |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 100 W |
| Matningsspänning | 220 - 240 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 530 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 897 | ||
| Bredd (mm) | 551 | ||
| Höjd (mm) | 64 | ||
| Vikt (kg) | 4,31 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8754167.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8759492.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_212_8754167.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_8759492.pdf |
| RSK-nummer | 8754170 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508042668 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Alterna Ray |
| Dimension | - |
| Storlek | 530x860mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 100W IP44 |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | dold anslutning/stickkontakt |
|---|---|
| Färg | rostfritt |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | CE |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508042668 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Kvadrat |
| Antal rör | 10 |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 100 W |
| Matningsspänning | 220 - 240 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 530 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 897 | ||
| Bredd (mm) | 551 | ||
| Höjd (mm) | 64 | ||
| Vikt (kg) | 4,31 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8754167.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8759492.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_212_8754167.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_8759492.pdf |