Inlagd: 2017-06-15
RSK-nr enhet: ST
Alterna Rod elhanddukstork i förkromad stål. För fast anslutning eller med stickkontakt. Knappsats på/av.Med runda rör. Levereras med väggfästen.
Alterna Rod elhanddukstork i förkromad stål. För fast anslutning eller med stickkontakt. Knappsats på/av.Med runda rör. Levereras med väggfästen.
| RSK-nummer | 8754172 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508047922 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Alterna Rod |
| Dimension | - |
| Storlek | 1515x85mm (HxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 20W IP44 |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | dold anslutning/stickkontakt |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | CE |
| Övrig info | knappsats på/av |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508047922 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 1 |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 30 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 85 mm |
| Höjd | 1515 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1515 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 92 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8754171.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8759492.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00738 v2.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_212_8754171.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_8759492.pdf |
| RSK-nummer | 8754172 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508047922 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Alterna Rod |
| Dimension | - |
| Storlek | 1515x85mm (HxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 20W IP44 |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | dold anslutning/stickkontakt |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | CE |
| Övrig info | knappsats på/av |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508047922 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 1 |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 30 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 85 mm |
| Höjd | 1515 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1515 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 92 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8754171.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8759492.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00738 v2.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_212_8754171.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_8759492.pdf |