RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-01-13
RSK-nr enhet: ST
BOW handdukstork värmer handduken energisnålt men effektivt. LED-ljuset nedtill som är riktat mot golvet är en skön finess som ger behagligt ljus i mörkret. Belönad med en Red Dot Design Award 2017 för innovativ produktdesign.
BOW handdukstork värmer handduken energisnålt men effektivt. LED-ljuset nedtill som är riktat mot golvet är en skön finess som ger behagligt ljus i mörkret. Belönad med en Red Dot Design Award 2017 för innovativ produktdesign.
| RSK-nummer | 8753054 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 80000850 |
| GTIN | 7392102902928 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Bow |
| Dimension | - |
| Storlek | 40x82x1700mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 29W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med brytare |
|---|---|
| Färg | matt vit/svartborstad |
| Ytbehandling | anodiserad/lackerad |
| Material | aluminium |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 80000850 |
|---|
| GTIN | 7392102902928 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rektangulär |
| Antal rör | 1 |
| Max. ingående effekt elvärme | 34 W |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 40 mm |
| Höjd | 1700 mm |
| Djup | 82 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Med handdukshållare | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 170 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 1420 | ||
| Vikt (kg) | 3,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8753054 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 80000850 |
| GTIN | 7392102902928 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Bow |
| Dimension | - |
| Storlek | 40x82x1700mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 29W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med brytare |
|---|---|
| Färg | matt vit/svartborstad |
| Ytbehandling | anodiserad/lackerad |
| Material | aluminium |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 80000850 |
|---|
| GTIN | 7392102902928 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rektangulär |
| Antal rör | 1 |
| Max. ingående effekt elvärme | 34 W |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 40 mm |
| Höjd | 1700 mm |
| Djup | 82 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Med handdukshållare | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 170 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 1420 | ||
| Vikt (kg) | 3,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |