RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-03-07
RSK-nr enhet: ST
Smidig modell i mattsvart med fem svängbara raka armar (560 mm). Manuell eller appstyrd Momento II-timer. Effekt 50W.
Smidig modell i mattsvart med fem svängbara raka armar (560 mm). Manuell eller appstyrd Momento II-timer. Effekt 50W.
| RSK-nummer | 8753178 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26-2038 |
| GTIN | 7391477620383 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Flex I 5/550 M2 S |
| Dimension | - |
| Storlek | 559x588x122 (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 50W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | timer |
|---|---|
| Färg | mattsvart |
| Ytbehandling | - |
| Material | lackad stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-flex-i-5550-momento-ii-svart--VP-EL-FLEXI--26-2038 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26-2038 |
|---|
| GTIN | 7391477620383 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-flex-i-5550-momento-ii-svart--VP-EL-FLEXI--26-2038 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Ja |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 5 |
| Material | Rostfritt stål |
| Max. ingående effekt elvärme | 50 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Elanslutning | Anslutningsplint |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med väggtermostat | Nej |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Svart |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 559 mm |
| Höjd | 588 mm |
| Djup | 112 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Ja |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med rörelsesensor | Nej |
| Känner av öppet fönster | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477620383 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 85 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 810 | ||
| Vikt (kg) | 3,57 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8753178.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_295_8753178.pdf |
| RSK-nummer | 8753178 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26-2038 |
| GTIN | 7391477620383 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Flex I 5/550 M2 S |
| Dimension | - |
| Storlek | 559x588x122 (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 50W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | timer |
|---|---|
| Färg | mattsvart |
| Ytbehandling | - |
| Material | lackad stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-flex-i-5550-momento-ii-svart--VP-EL-FLEXI--26-2038 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26-2038 |
|---|
| GTIN | 7391477620383 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-flex-i-5550-momento-ii-svart--VP-EL-FLEXI--26-2038 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Ja |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 5 |
| Material | Rostfritt stål |
| Max. ingående effekt elvärme | 50 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Elanslutning | Anslutningsplint |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med väggtermostat | Nej |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Svart |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 559 mm |
| Höjd | 588 mm |
| Djup | 112 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Ja |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med rörelsesensor | Nej |
| Känner av öppet fönster | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477620383 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 85 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 810 | ||
| Vikt (kg) | 3,57 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8753178.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_295_8753178.pdf |