RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-03-07
RSK-nr enhet: ST
Flexibel modell i rostfritt med fyra svängbara U-armar (454 mm). Manuell eller appstyrd Momento II-timer. Effekt 55W.
Flexibel modell i rostfritt med fyra svängbara U-armar (454 mm). Manuell eller appstyrd Momento II-timer. Effekt 55W.
| RSK-nummer | 8753182 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26-1009 |
| GTIN | 7391477610094 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Flex U 4/450 M2 |
| Dimension | - |
| Storlek | 454x952x112 (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 55W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | timer |
|---|---|
| Färg | blankpolerat stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-flex-u-4450-momento-ii--VP-EL-FLEXU--26-1009 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26-1009 |
|---|
| GTIN | 7391477610094 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-flex-u-4450-momento-ii--VP-EL-FLEXU--26-1009 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Ja |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 4 |
| Material | Rostfritt stål |
| Max. ingående effekt elvärme | 55 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Elanslutning | Anslutningsplint |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med väggtermostat | Nej |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Rostfritt stål |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 454 mm |
| Höjd | 952 mm |
| Djup | 112 mm |
| Vikt | 4,24 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Ja |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med rörelsesensor | Nej |
| Känner av öppet fönster | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477610094 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 85 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 1205 | ||
| Vikt (kg) | 4,66 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8753182.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_295_8753182.pdf |
| RSK-nummer | 8753182 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26-1009 |
| GTIN | 7391477610094 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Flex U 4/450 M2 |
| Dimension | - |
| Storlek | 454x952x112 (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 55W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | timer |
|---|---|
| Färg | blankpolerat stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-flex-u-4450-momento-ii--VP-EL-FLEXU--26-1009 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26-1009 |
|---|
| GTIN | 7391477610094 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-flex-u-4450-momento-ii--VP-EL-FLEXU--26-1009 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Ja |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 4 |
| Material | Rostfritt stål |
| Max. ingående effekt elvärme | 55 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Elanslutning | Anslutningsplint |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med väggtermostat | Nej |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Rostfritt stål |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 454 mm |
| Höjd | 952 mm |
| Djup | 112 mm |
| Vikt | 4,24 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Ja |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med rörelsesensor | Nej |
| Känner av öppet fönster | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477610094 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 85 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 1205 | ||
| Vikt (kg) | 4,66 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8753182.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_295_8753182.pdf |