Avaktiverad 2018-06-12
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-12-14
RSK-nr enhet: ST
Elektrisk handdukstork med Momento™ timer. Svängbara armar Flex U är handdukstorkarna som minns dina duschvanor. De individuellt vridbara u-formade armarna gör så att handdukarna hänger luftigt när det behövs. • Momento™ timer med unik minnesfunktion. • Minska energiförbrukningen med upp till 75%. • Låg energiförbrukning – från endast 28W • Hög kvalitetskänsla och ytfinish. • Inbyggd elvärmekabel. Oberoende från VVS/VVC • Smart separat kopplingshus för enkel elanslutning/dockning av handdukstorken. • Dold elanslutning (Kabel för utanpåliggande installation finns som tillbehör). Finns även utan timer.
Elektrisk handdukstork med Momento™ timer. Svängbara armar Flex U är handdukstorkarna som minns dina duschvanor. De individuellt vridbara u-formade armarna gör så att handdukarna hänger luftigt när det behövs. • Momento™ timer med unik minnesfunktion. • Minska energiförbrukningen med upp till 75%. • Låg energiförbrukning – från endast 28W • Hög kvalitetskänsla och ytfinish. • Inbyggd elvärmekabel. Oberoende från VVS/VVC • Smart separat kopplingshus för enkel elanslutning/dockning av handdukstorken. • Dold elanslutning (Kabel för utanpåliggande installation finns som tillbehör). Finns även utan timer.
| RSK-nummer | 8755212 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 24-1012 |
| GTIN | 7350020410123 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Flex U4/450 krom timer |
| Dimension | - |
| Storlek | 450x950 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 52W |
| Funktion | för våta textilier |
| Utförande | med vridbara armar |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | krom |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/sv/produktkategori/flex-u-timer/pax-flex-u-4-450-momento/Specification |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 24-1012 |
|---|
| GTIN | 7350020410123 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/sv/produktkategori/flex-u-timer/pax-flex-u-4-450-momento/Specification |
|---|
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
|---|---|
| Färg | Övrigt |
| Bredd | 455 mm |
| Höjd | 960 mm |
| Djup | 112 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7350020410123 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1210 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 5,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_246_8755212.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8755212 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 24-1012 |
| GTIN | 7350020410123 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Flex U4/450 krom timer |
| Dimension | - |
| Storlek | 450x950 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 52W |
| Funktion | för våta textilier |
| Utförande | med vridbara armar |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | krom |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/sv/produktkategori/flex-u-timer/pax-flex-u-4-450-momento/Specification |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 24-1012 |
|---|
| GTIN | 7350020410123 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/sv/produktkategori/flex-u-timer/pax-flex-u-4-450-momento/Specification |
|---|
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
|---|---|
| Färg | Övrigt |
| Bredd | 455 mm |
| Höjd | 960 mm |
| Djup | 112 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7350020410123 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1210 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 5,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_246_8755212.pdf |
|---|---|